Inteligentní navigační systémy

 

Dodáváme interaktivní navigační systémy pro nemocnice, úřady nebo jiné rozsáhlé budovy a komplexy budov, které mají za cíl zjednodušit a zrychlit orientaci návštěvníků v jejich prostorách.

 
Jak naše systémy fungují?

 • 1. Nejprve je třeba pořídit mapový podklad budovy nebo areálu v digitální podobě. Do něj jsou zaneseny informace o jednotlivých odděleních, jejich pracovní době a další údaje.

  • 2. Zvolíme způsob identifikace návštěvníka. Může se jednat o mobilní aplikaci, bluetooth token, jednoduchou papírovou kartu s čarovým nebo QR kódem případně lze využít některou z již existujících čipových karet typu Lítačka.

  • 3. Naplánujeme rozmístění jednotlivých prvků navigačního systému.

   

   • 4. Jako informační místa a způsob navigace slouží návštěvníkům informační kiosky, LCD tabule nebo jejich vlastní mobilní telefon.

   

    • 5. Nejvhodnější cesta včetně varianty pro osoby s omezením pohybu je zobrazena formou šipek, 2D nebo 3D mapy či případně jako 3D animace.

  • 6. Informační kiosky jsou vybaveny dotykovou obrazovkou a propojeny online s dalšími informačními systémy úřadu, firmy či nemocnice. Lze je tak kromě navigace využít i pro zobrazení dalších důležitých informací.

 1. 7.V administraci navigačního systému je možné analyzovat pohyb osob, měnit nastavení tras nebo v něm vyhlásit nouzovou evakuaci budovy, kdy všechny interaktivní navigační prvky ukazují cestu k nejbližšímu východu.
   • 8. Pracoviště lékaře nebo sestry může být vybaveno potřebným hardwarem a softwarem napojeným na nemocniční informační systém pro registraci nových uživatelů, přeposílání pacientů na další vyšetření, vyvolávací systém, notifikační systém o plánovaných vyšetřeních, informacích o vyšetřeních a diagnózách a podobně.

   • 9. Orientační systém mohou tvořit kromě informačních kiosků, LCD tabulí či mobilních telefonů také klasické pevné tabule, interaktivní eInk displeje, nástěnné QR kódy, barevné kódování pater či budov a další prvky podle potřeb zadavatele.

    

    • 10. Systém umožňuje sledovat přítomnost osob na určitém místě (pacient se nachází ve svém pokoji), lokalizovat mobilní vybavení a bránit jeho odcizení (pojízdné přístroje, invalidní vozíky) nebo sledovat vstup neoprávněných osob do míst, kde nemají co dělat.

    

     •  

      Chcete se dozvědět více o našich interaktivních navigačních systémech pro rozsáhlé budovy a komplexy budov? Kontaktujte nás, prosím, na e-mailu - sales@bsys.cz nebo na telefonu 222 958 956.